sobota, 08 stycznia 2011
Wszystkich odwiedzających mojego bloga pragnę przeprosić za brak jego kontynuacji w tym roku szkolnym. Sprawy zarówno zawodowe jak i osobiste tak się jakoś pogmatwały że zabrakło mi już czasu na jego pisanie.
niedziela, 03 października 2010
Po wstępnych informacjach dotyczących arkusza kalkulacyjnego przyszedł czas na rozwiązanie za jego pomocą konkretnego przykładu. Aby pokazać praktyczne zastosowanie nowych wiadomości wybrałam zadanie 107, którego treść dotyczy porównania wieku poszczególnych członków rodziny z wiekiem bardzo starej sosny.
Kolejna lekcja z arkusza kalkulacyjnego została poświęcona na omówienie kategorii komórek którą ustalamy w zależności od tego jakie zawierają dane. W ćwiczeniu 103 uczniowie mają wzór według którego należy przygotować i sformatować tabelę.
wtorek, 14 września 2010
To pierwsza lekcja dotycząca arkusza kalkulacyjnego więc warto sprawdzić co uczniowie pamiętają ze szkoły podstawowej na ten temat. Aby odświeżyć pamięć moich uczniów skorzystałam z pliku 25_1_Przykład dołączonego do poradnika.
W programie Inkscape mamy wiele możliwości przekształcania grafiki. Oczywiście zaproponowane w podręczniku ćwiczenia można wykonać również w innych programach graficznych, np. w programie Gimp.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9