Blog > Komentarze do wpisu

Międzynarodowy konkurs Baltie

Właśnie niedawno zakończył się szkolny etap konkursu Batlie 2010. Wystartowało w nim 15 szkół z różnych regionów Polski. Od morza aż po góry.

Z mojej szkoły zgłosił się tylko jeden uczeń ale z dużym zapałem, samodzielny i myślący - z czego bardzo się cieszę. W czasie pracy nad zadaniami kontaktowaliśmy się za pomocą GG oraz e-maila.

Dla mnie jako nauczyciela to jest bardzo ciekawe doświadczenie pozwalające wykorzystać postęp w dziedzinie komunikacji. Zresztą z pozostałymi uczniami biorącymi udział w konkursie Baltie Expert również w ten sposób pracowałam. Szczególnie wieczorami w środy i czwartki kiedy trzeba było wysyłać gotowe prace :). Ale o tym dokładniej kiedy zostaną ogłoszone wyniki tego konkursu.

 

Wracając do konkursu Baltie 2010 zadania które były do rozwiązania składały się z dwóch części. Jedna była poświęcona uczeniu przez Baltiego matematyki. Rozwiązania programistyczne tej części były dosyć proste i wydaje mi się że przeciętny uczeń zarówno gimnazjum jak i klasy 6 szkoły podstawowej nie miały trudności z napisaniem programu.

Część dotycząca artystycznych wyczynów Baltiego, czyli Baltie Picasso wymagało już zdecydowanie pogłębionej wiedzy informatycznej. Należało bowiem napisać programy dające na ekranie między innymi następujące efekty artystyczne:

Jak widać nie jest to już takie bardzo proste programowanie.

 

W dniach 11 - 13 czerwca odbywa się w Koprzivnicach w Czechach międzynarodowy konkurs Baltie 2010 i mój uczeń wraz z kilkoma innymi z Polski został zaproszony do udziału w finale. Powoli planujemy wyjazd na te zawody :) bo obydwoje się z tego bardzo cieszymy.

Po powrocie na pewno zdam relację jak było.

 

Pozdrawiam

Bożena Kwaśnysobota, 22 maja 2010, kwasny.bozena

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: vcxxcvcvx, 188.137.86.*
2010/12/09 20:29:17
dsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsdsffdsfdsfdsfdssdfsdfsfa fdsv