Blog > Komentarze do wpisu

Mała korekta

Lekcją 8 zakończyłam na ten rok szkolny dział "Na dobry początek". Zgodnie z tematyką lekcji powinnam teraz przejść do lekcji 9 / 8 dotyczącej "Internetu i oprogramowania służącego do jego przeglądania". Zdecydowałam jednak że zrobię kilka lekcji dotyczących programowania

w Baltiem.

Skąd taki pomysł?

Otóż w tym roku kilku moich uczniów z klas drugich bierze udział w

Ogólnopolskim Konkursie Exspert Baltie 2009/2010.

 

Od września zaczęłam algorytmikę i programujemy w tym środowisku. Doszłam więc do wniosku, że trzeba uczniów pierwszych klas zachęcić już teraz do zainteresowania się programowaniem, żeby w klasie drugiej i trzeciej mieli większe szanse na zdobycie satysfakcjonujących ich miejsc w tym konkursie.

Przy okazji pracuję nad materiałami dla moich uczniów, które pozwolą im na większą samodzielną pracę. Na razie prowadzę wieczorne konsultacje przez GG pomagające im rozwiązać problemy przed którymi stanęli. Najgorzej jest jak kilku pyta mnie w tym samym czasie o zupełnie inne rzeczy i jeszcze się niecierpliwią że nie odpowiadam im natychmiast :).

Najbliższe 4 wpisy będą więc poświęcone podstawom programowania w Baltiem. Nie przemyślałam jeszcze co przesunę w ramach tych 4 godzin do klasy drugiej ale na to jest jeszcze troszkę czasu.

 

Pozdrawiam

Bożena Kwaśny

niedziela, 22 listopada 2009, kwasny.bozena

Polecane wpisy